2017.04.26

SUPER MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA WYBRANI!

W dniu 25 kwietnia odbył się finał powiatowego konkursu "Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania".

W konkursie udział wzięli reprezentanci ośmiu gmin Powiatu Tureckiego i trzech szkół podstawowych w Turku - uczniowie klas czwartych, wyłonieni w eliminacjach gminnych reprezentowali szkoły w finale powiatowym. Uczestnicy czytali fragmenty książek autorstwa Łukasza Wierzbickiego i to sam autor przewodniczył pracom komisji konkursowej. Była to XIX edycja tego konkursu niezmiennie cieszącego się popularnością. Tytuły Super Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Martyna Szymaniak z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie, Natalia Jurkiewicz reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 1 w Turku oraz Wiktor Ogrodowczyk przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Malanowie. GRATULUJEMY. Oczywiście po ogłoszeniu wyników odbyło się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim - autorem książek dla dzieci oraz zagorzałym podróżnikiem. Organizatorami konkursu były Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.