Gmina Tuliszków

Urząd Miasta i Gminy Tuliszków

Pl. Powstańców Styczniowych 1, 62-740 Tuliszków
tel.: (63) 279 31 16, fax (63) 289 21 05
e-mail: tuliszkow@zgwrp.org.pl
www.tuliszkow.pl
BIP: www.bip.tuliszkow.pl
Czynny: poniedziałek - piątek od 7.30 do 15.30

Władze Miasta i Gminy:
Burmistrz: Grzegorz Ciesielski
Zastępca burmistrza: Piotr Hryniuk
Przewodniczący Rady: Tomasz Maćkowski
Sekretarz: Krystyna Fabjańska 
Skarbnik: Anna Nawrocka

 

Gmina i Miasto Tuliszków położona jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego na południe od  Konina. Rzeźba powierzchni  terenu gminy jest stosunkowo zróżnicowana, mimo iż jest to obszar związany genetycznie ze zlodowaceniem środkowo - polskim. Charakterystyczne dla obszaru są izolowane pagóry, porozdzielane  szerokimi dolinami rzecznymi o płaskim zazwyczaj podmokłym dnie. Inna cecha charakterystyczną dolin są ich przewężenia - odcinki o charakterze przełomów pomiędzy pagórkami.

Powierzchnia gminy i miasta wynosi  ogółem 19 944 ha, w tym miasta 704 ha i gminy 19 240 ha. Ogółem liczba ludności na dzień 30 czerwca 2003 r. wynosiła 10 607 mieszkańców. Gmina Tuliszków ma zdecydowanie charakter rolniczy. W okolicy znajdują się duże kompleksy lasów (Grzymiszew, Ruda, Kiszewy, Grabowiec i Wróblina) oraz sady. Teren gminy położony jest w zlewni Warty odwadniany przez dwa lewe dopływy Warty - Powę i Topiec. W okolicach Smaszew i Grzymiszewa występują duże stawy. Pod względem administracyjnym oprócz miasta Tuliszków gminę tworzy 15 sołectw.

Copyright © Powiat Turecki 2012
Projekt i realizacja Gmina Tuliszków
zamknij X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.