2021.12.21

"Aniołkowe granie" w ZPEW w Turku dla rodzin zastępczych z naszego powiatu

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Dnia 16 grudnia 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym
w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku odbyło się  podsumowanie  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”. Celem projektu jest rozpowszechnianie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, rodziców oraz placówek edukacyjnych. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród uczniów chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na losy dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. Zwieńczeniem tej akcji był „Świąteczny koncert kolęd” przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszego Ośrodka, a dedykowany 55 rodzinom zastępczym z Powiatu Tureckiego.

Podczas występu uczniowie recytowali wierszyki. Świąteczny nastrój podkreślały uroczyste stroje dzieci oraz przepiękna bożonarodzeniowa dekoracja sali. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej: uczennica klasy drugiej Julia Stusek oraz uczeń klasy czwartej Łukasz Górecki. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami również w wykonaniu nauczycieli: pani Moniki Radosz oraz pana Mariusza Dróżdża. Uczennice klasy drugiej, piątej i szóstej Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz klasy trzeciej Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej w Turku zaprezentowały układ taneczny do utworu „The spirit of Christmas Past”. Na zakończenie występu nauczyciele wraz  z uczniami wspólnie zaśpiewali kolędę „Jest taki dzień”.  Z uwagi na sytuację epidemiczną przedstawienie zostało nagrane oraz przekazane wraz z świątecznymi upominkami dla rodzin zastępczych z Powiatu Tureckiego na ręce Pani Edyty Michalak- Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku.

- Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom: JAGO BIS-PSB Mrówka Turek oraz panu Jerzemu Kubackiemu.

Koordynatorami projektu z ramienia placówki byli: pani Aneta Kubiak, pani Agnieszka Krzyżanowska, pani Monika Radosz, pani Anna Pilimon, pani Aneta Wieczorkiewicz oraz pan Mariusz Dróżdż.

Włączenie działań edukacyjnych w propagowanie rodzicielstwa zastępczego jest zwiększeniem szansy na znalezienie szczęśliwego i bezpiecznego domu dla wszystkich dzieci, które tego potrzebują. Jesteśmy dumni, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku przystąpił do ogólnopolskiego projektu „Aniołkowe Granie” i zrealizował przedsięwzięcie
w tak szczytnym celu.

Materiał nadesłany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku