2018.03.13
Biathlonowe drogi poprowadzą 21 czerwca do Kaczek Średnich

Działalność Zespołu Szkół Rolniczych, szczególnie na płaszczyźnie poszukiwań swoistych strzałów w dziesiątkę w zakresie podnoszenia efektywności kształcenia, rozwoju szkoły i upowszechniania sportu bardzo zbliżyła placówkę do niezwykle widowiskowej i stawiającej na unikatowe połączenie szybkości i precyzji dyscypliny sportu – biathlonu. Stąd też jednym z osiemnastu punktów społeczno– sportowego programu Polskiego Związku Biathlonowego będą Kaczki Średnie.

Już 21 czerwca 2018 r. ZSR wystąpi w roli gospodarza, zyskujących coraz większą popularność, zawodów „Biathlon Dla Każdego”, a one same stanowić będą tyko jedną z atrakcji planowanego na czerwiec sportowego wydarzenia. W zawodach wziąć udział będzie mógł każdy, kto czuje się na siłach pokonać określony dla grupy wiekowej dystans i oddać kilka celnych strzałów. Zgodnie z Regulaminem zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe rywalizują w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej o cenne nagrody.

Niepowtarzalna lekcja biathlonowej rywalizacji  połączona z propagowaniem i upowszechnianiem aktywności fizycznej dokona się w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich za sprawą dwóch niezwykłych osób: Prezesa Polskiego Związku Biathlonu pani Dagmary Gerasimuk oraz wiceprezesa Zarządu Uzdrowiska Wysowa S. A partnera Polskiego Związku Biathlonu – p. Włodzimierza Kubiaka.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej programu https://biathlon.com.pl/programy/biathlon-dla-kazdego  oraz profilu facebookowym. Może tym razem rekord frekwencji padnie w słynnych z tradycji lekkoatletycznych Kaczkach Średnich? Zapraszamy.