2018.05.25

Cyfrowa transformacja w edukacji 4.0

Cyfrowa transformacja jako fundament w tworzeniu inteligentnych miastsmart city i rozszerzaniu kompetencji ich mieszkańców, powinna być realizowana wielokanałowo. Jednocześnie adaptacja w obliczu wyzwań przyszłości, wymaga innowacyjnego podejścia do przemian w obszarze kształcenia.

O najnowocześniejszych rozwiązaniach cyfrowych w edukacji, wykorzystujących m.in. innowacyjny model urządzenia HoloLens oparty o technologię Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości) mającej szerokie zastosowanie w przemyśle 4.0, rozmawiał Starosta Turecki Mariusz Seńko - zaproszony jako ekspert branży IT, który razem z Wicedyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Turku Andrzejem Rossą uczestniczył w konferencji „Nowoczesne Technologie cyfrowe w edukacji, szkoła w Chmurze – Chmura w szkole”. Organizatorami wydarzenia byli firma Microsoft, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w obszarze edukacji 4.0 z przedstawicielami reprezentującymi blok rządowy, samorządowy i oświatowy. W tym zakresie ważnym głosem był wykład Wiceprezydenta Gdyni poświęcony Gdyńskiemu Modelowi Zmieniania Świata. Warto podkreślić, że Zespół Szkół Technicznych w Turku ma spore sukcesy w tym zakresie m.in. dołączył niedawno do elitarnej grupy Szkół w Chmurze Microsoft, czyli do modelowych placówek edukacyjnych, dla których priorytetem programów dydaktycznych jest rozwój i zwiększenie potencjału edukacji, m.in. dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu technologii informacyjnych.

Na uwagę zasługuje także to, że nasze działania w zakresie innowacyjności i edukacji nastawionej na technologie cyfrowe zyskały uznanie lidera branży informatycznej i dzięki temu Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku (9 czerwca br.) zostanie objęty honorowym patronatem Microsoft Polska! Cieszymy się z tak dużego wyróżnienia i już dziś zapraszamy do udziału w jednym z największych wydarzeń w regionie!