2019.06.21

Gala jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych

We wtorek 18-go czerwca z okazji 100-lecia służb sanitarnych w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się Gala, w której uczestniczyli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa wielkopolskiego. Powiat Turecki reprezentowali Starosta Dariusz Kałużny, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Alfred Rajczyk oraz  Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Turku Anna Mory.

W uroczystościach wziął udział Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinaks, który w przemówieniu skierowanym do pracowników oraz zaproszonych gości podkreślił,  że służby sanitarne skutecznie przez 100 lat stawiały czoło pojawiającym się zagrożeniom zdrowia publicznego. Jednym z najgroźniejszych wyzwań współczesności  jest denializm i brak umiejętności dokonywania właściwych wyborów zdrowotnych.

Zasłużeni pracownicy, w tym Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Turku Anna Mory, otrzymali Odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnią służbę na rzecz zdrowia publicznego, które wręczyli:  prof. Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny oraz Wicewojewoda Wielkopolski – Aneta Niestrawska.

Gospodarzem Gali był dr Andrzej Trybusz – Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.