2023.03.07

Informacja o aktualnym etapie postępowania dotyczącego projektu budowy ciepłowni geotermalnej w Turku

Informacja w związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym dotyczącym projektu budowy ciepłowni geotermalnej w Turku, którego wnioskodawcą i inwestorem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku (PGKiM)

Pełnomocnik inwestora Pan  Przemysław Kuźma (Antemio Architektura Sp z o.o.) dnia 28.02.2023 roku złożył w Starostwie Powiatowym w Turku wniosek o wydłużenie terminu dokonania uzupełnień do 20.04.2023 roku. Konieczność uzupełnienia nieprawidłowości wynika z uzasadnienia decyzji Wojewody Wielkopolskiego z dnia numer IR-IV.7721.382.2022.7 z dnia 20.12.2022 roku.

Uzasadnienie do decyzji Wojewody Wielkopolskiego potwierdziło braki w dokumentacji projektowej, których uzupełnianie przez stronę inwestora wciąż trwa. Nie jest więc prawdą, że decyzja Wojewody oznaczała, że inwestor nie musi już wykonać żadnej pracy nad dokumentacją projektową.

Starosta Turecki przychylił się do wniosku pełnomocnika o wydłużenie terminu dokonania uzupełnień.