2018.09.10

Jedna szkoła – wiele kierunków rozwoju zawodowego!

Strona dotyczy projektu Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego 2016 - 2019
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
poddziałanie WRPO 8.3.1 - Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy

Współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi sporo wyzwań. Wymagana jest coraz większej mobilności i elastyczności, które zapewniają konkurencyjność, wobec tego zdobywanie nowych kwalifikacji jest koniecznością. Ważne jest także to, aby młodzież poznała rzeczywiste warunki pracy już na etapie kształcenia w technikum.

Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Turku uzyskała świadectwa ukończenia szkoleń oraz staży, które zwiększają szanse na zatrudnienie w wielu branżach.  Powyższe działania były możliwe do realizacji dzięki projektowi Powiatu Tureckiego - Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno - gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe

W ramach szkoleń uczniowie mieli okazję zdobyć fach z zakresu organizacji, zarządzania produkcją i planowanie zasobów przedsiębiorstw oraz z zakresu spawania. Ponadto uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku w wakacje uczestniczyli w specjalnych, płatnych stażach. Począwszy od poprzedniego roku aż do 2019 r. staże odbywają się cyklicznie w firmach z terenu powiatu tureckiego i nie tylko! Podczas tegorocznych wakacji uczniowie pracowali otrzymując wynagrodzenia w: Sun Garden Polska Sp. z o.o., PPHU Unicorn T&T, Ambro Logistic, Meyer Tool Poland z Kalisza. Udział w stażu poprzedziło dwudniowe szkolenie Lider Lean Manufacturing ukazujące mechanizmy zarządzania produkcją w przedsiębiorstwie.

Zaświadczenia ukończenia dodatkowych szkoleń wręczali uczniom: Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. gen. S. Kaliskiego w Turku Wioletta Adamiak, Wicedyrektor ZST w Turku Andrzej Rossa w obecności Dyrektora Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Jacka Suszka, przedstawicieli firmy Jet System z Elbląga, koordynatorów projektu i grona pedagogicznego placówki.

Uzyskane zaświadczenia dodatkowych szkoleń zwiększają szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy w różnych sektorach i staże dają możliwość wykazania dodatkowych umiejętności w dokumentach rekrutacyjnych.