Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 2, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 32 (+8)
  • Osoby hospitalizowane: 10 (-1)

2019.03.21
Kolejny sukces Makuszaków na Festiwalu Szkolnym „Plama”

W dniu 20 marca 2019 roku w MDK w Turku grupa teatralna „Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie podczas XX Festiwalu Szkolnego ,,Plama” i zdobyła Nagrodę Główną.

Teatr dla tych młodych artystów jest formą zabawy, integruje, uczy cierpliwości w pokonywaniu trudności oraz pozwala wyrażać siebie. Na tegoroczną ,,Plamę” Makuszaki przygotowały spektakl pt. ,,Od ziarenka do bochenka”, w którym za pomocą ruchu i gestów przedstawiły krótką historię chleba. Ciekawa forma przekazu wpłynęła na werdykt jury oraz ciepłe reakcje ze strony publiczności.

Trzeci sukces tej grupy teatralnej, w składzie: Szymon Janiak, Jolanta Michalak, Paulina Janik, Wiktoria Paczkowska, Michał Jesiołowski, Wiktor Rubaszek, Dominik Świtaj, Adam Świerk oraz Adam Kochanowski wywołał ich wielką radość i wpłynął na podniesienie poczucia własnej wartości. Uczniowie otrzymali voucher w wysokości 300 zł. ufundowany przez pana Michała Kocika oraz upominki.

Uczniów przygotowały Elżbieta Kociołek i Beata Szczesiak.

Zdolnym Makuszkom gratulujemy!