Aktualna sytuacja związana z koronawirusem COVID-19 w Powiecie Tureckim na dzień April 5, 2020 roku:

• Osoby zakażone: 1

2020.03.11
Komunikat Starosty Tureckiego 11.03.2020

Nawiązując do decyzji Ministra Edukacji Narodowej, ze względu na pojawienie się koronawirusa
w Polsce, od 12 marca br., przez 14 kolejnych dni, zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Turecki
(I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Zespół Szkół Technicznych w Turku, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku).

Zawieszone zostają również zajęcia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku, a także zostaje zawieszona działalność Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.

Przypominamy, że Szpital Powiatowy w Turku jest zamknięty dla odwiedzających do odwołania.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie mogą odbywać się w szczególnych przypadkach i każdorazowo po konsultacji z dyrektorem placówki.

Starosta Turecki zwraca się z apelem do Mieszkańców Powiatu Tureckiego, aby ograniczyli również wizyty w Starostwie Powiatowym w Turku i jednostkach podległych. Zachęca się do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie www.bip.powiat.turek.pl

Zachęca się również, aby na bieżąco śledzić stronę internetową: www.powiat.turek.pl, na której będą zamieszczane aktualne informacje w zakresie zaistniałej sytuacji.

Starosta Turecki

Dariusz Kałużny