2018.03.13

Mamy swoich Ekspertów ds. polityki senioralnej w Urzędzie Marszałkowskim

Powiat Turecki z zaangażowaniem włącza się w działania na rzecz rozwoju polityki senioralnej w naszym regionie. W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się inauguracyjne spotkanie Wielkopolskiego Zespołu Ekspertów ds. polityki senioralnej. Do zespołu wybrani zostali przedstawiciele województwa wielkopolskiego oraz przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.  W skład Zespołu Ekspertów ds. polityki senioralnej z powiatu tureckiego weszli:

Pani Barbara Zielińska – przedstawicielka samorządu terytorialnego, Radna Powiatu Tureckiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia Rady Powiatu Tureckiego, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brudzewie,

Pani Emilia Marucha - przedstawicielka organizacji pozarządowej wspierającej aktywność oraz podnoszenie jakości życia osób starszych, skarbnik  Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku,

Pan Bogdan Rosicki - przedstawiciel organizacji pozarządowej wspierającej osoby starsze zależne, będące w trudnej sytuacji życiowej, prezes Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego w Kaczkach Średnich.

Gremium ekspertów będzie realizowało działania z zakresu aktywizacji i podnoszenia jakości życia środowisk senioralnych oraz przeciwdziałało wykluczeniu osób starszych. Do głównych zadań zespołu należeć będzie m. in. analiza sytuacji wielkopolskich seniorów, definiowanie celów polityki senioralnej, rekomendowanie zadań dla realizowanej w regionie polityki senioralnej oraz określanie potrzeb środowiska seniorów tak istotnych w obecnych czasach. Jest to związane z okresem przygotowawczym do opracowania Wielkopolskiego Programu Na Rzecz Osób Starszych od roku 2020.