2019.03.26

Mistrz olimpijski z wizytą w starostwie

Dziś, to jest 26-go marca, Bartosz Sadkowski wraz z rodzicami, trenerką  Małgorzatą Wawrzyniuk i dyrektor ZPEW w Turku Izabelą Piotrowską odwiedzili Starostwo Powiatowe w Turku.
     Starosta Dariusz Kałużny oraz wicestarosta Władysław Karski wręczyli dyplomy gratulacyjne, dziękując za godne reprezentowanie zarówno Polski, jak i Starostwa Powiatowego na arenie międzynarodowej i życząc dalszych sukcesów. Bartosz otrzymał sportowe upominki, a sam wręczył staroście pamiątkowy szal z igrzysk w Abu Dhabi.
     Polska reprezentacja XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych  ( 14.03.2019 – 21 .03.2019) wylądowała w piątek  na lotnisku Chopina. Wspomnienia z igrzysk są bardzo żywe, więc wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak relacjonowała trenerka:  -olimpiada została zorganizowana z wielkim rozmachem i wielkie wrażenie zrobiły ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk oraz olbrzymia różnorodność – zaprezentowali się zawodnicy z prawie 200 krajów – O istnieniu niektórych krajów i ich nazwach dowiedzieliśmy się dopiero na tych igrzyskach. Zawodników nieco przytłoczył przygotowany na tę okoliczność tor kolarski, który został wydzielony z toru Grand Prix F1 w Abu Dhabi. Na tym torze Bartosz zdobył złoty i srebrny medal.  Trenerka Małgorzata Wawrzyniuk podkreśliła wielkie wsparcie Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych: -które prężnie działa od 1988 roku, mają dużo sponsorów, dzięki czemu byli w stanie wesprzeć zawodników zwłaszcza w kosztach drogiego, trwającego sześć godzin przelotu, a także w niezbędnym wyposażeniu. Na miejscu wszelkie koszty pokrywali organizatorzy igrzysk.
     Bartosz bardzo dużo jeździ na rowerze, bez względu na warunki klimatyczne. Mama olimpijczyka zaskoczyła wszystkich mówiąc, że: Bartosz nauczył się jeździć na rowerze  dopiero dwa lata po komunii. -ale nie można powiedzieć, że Bartoszowi kiepsko idzie – żartował starosta.
   W tym roku Bartosz Sadkowski wystartuje w zawodach regionalnych, m.in. w Kaliszu.

Życzymy czerpania radości z kolarstwa i kolejnych sukcesów.