2019.05.22

Mistrzowie Powiatu Tureckiego w Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Uczniowie szkół podstawowych w dwóch grupach (I grupa 10-12 lat; II grupa – pozostali uczniowie starszych klas) z terenu powiatu tureckiego udowodnili, że bardzo dobrze znają przepisy ruchu drogowego. Ich wiedzę zweryfikował etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 20 maja w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Turniej składał się z dwóch części: testu sprawdzającego znajomość przepisów i praktycznych umiejętności, w ramach których uczestnicy musieli pokonać na rowerze odpowiednio przygotowany tor przeszkód i wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W konkursie udział wzięli uczniowie z gmin: Brudzew, Dobra, Kawęczyn i Malanów.

W kategorii szkół podstawowych /młodsza grupa/ pierwsze miejsce na podium przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Malanowie. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich-Kolonii. W starszej grupie najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Drugie miejsce powędrowało do uczestników Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich-Kolonii, a trzecie do młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie.
Indywidualnie najlepszy wynik zdobyła Dobrosława Kaliszak (SP Dobra) oraz Lena Dzieciątkowska (SP Malanów). Zwycięskie drużyny będą reprezentować Powiat Turecki w wojewódzkim etapie konkursu.

Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Turku, Komenda Powiatowa Policji oraz Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Śr. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Turku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie oraz gminy: Dobra, Kawęczyn i Malanów.

Uczestnikom konkursu nagrody wręczył Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu Tureckiego Zdzisław Wojtkowiak wraz z Naczelnikiem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku Kamilem Kruszyńskim.