2017.08.31

„Nic dwa razy się nie zdarzy” - wycieczka do Trójmiasta i okolic

W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa  w ramach projektu „Nic dwa razy się nie zdarzy” zorganizowało dla osób niepełnosprawnych z gminy Władysławów trzydniową wycieczkę do Trójmiasta i Szwajcarii Kaszubskiej oraz na Hel, w dniach 24-26 sierpnia. Przedsięwzięcie  zostało w znacznej części sfinansowana przez Wojewodę Wielkopolskiego w ramach programu w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Dzięki tej pomocy program wycieczki obfitował w przeróżne atrakcje. Oprócz zwiedzania zabytków, miejsc pamięci, takich jak Westerplatte czy Muzeum Obrony Wybrzeża, a także podziwiania pereł architektury gdańskiej, uczestnicy wycieczki mieli również okazję wysłuchać koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Ponadto przyjrzeli się karmieniu fok w helskim fokarium, popłynęli w krótki rejs po morzu statkiem Drakkar oraz spędzi czas na pokładzie legendarnego, polskiego żaglowca „Dar Pomorza”. Ciekawym doświadczeniem była też wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Obiektem wartym uwagi był także dom do góry nogami, a najdłuższa deska świata - wpisana do księgi rekordów Guinnessa robiła wrażenie. Niezwykłe miejsca sprawiły, że uczestnicy wycieczki mogli poczuć prawdziwego ducha Kaszub, poznać historię tego regionu, jego kulturę, bogaty folklor oraz nabyć lokalne produkty.
         Mieszkańcy powiatu tureckiego z gminy Władysławów zapewniali, że pobyt na Kaszubach na długo pozostanie w ich pamięci, nie tylko z powodu piękna tego regionu. Wydarzenie było także wspaniałą okazją do wspólnego przebywania, otwarcia się na ludzi, zawierania nowych znajomości.  Niezapomniane chwile radości, beztroska i możliwość oderwania się od spraw codziennych potwierdziły, że podróże są ważnym elementem życia każdego człowieka.