2017.08.18

Nowa odsłona ul. Smorawińskiego

Bezpieczna, przyjazna, funkcjonalna i przestrzenna! Takim określeniami można  scharakteryzować ulicę Smorawińskiego w Turku po przebudowie. Zrealizowana inwestycja jest dowodem na to, że idea bezpiecznej drogi powiatowej do szkół i przedszkoli jest sukcesywnie wcielana w życie.

W odbiorze robót budowlanych 18 sierpnia br. uczestniczyli m.in: Starosta Turecki Mariusz Seńko,  Wiceburmistrz Jerzy Kurzawa, członek Zarządu Powiatu Tureckiego Jan Konieczny, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych  Andrzej Paruszewski, przedstawiciele firmy budowlanej ANBUD Sp.z o.o. Koszt robót drogowych, które zrealizował Powiat Turecki to prawie pół miliona zł! Wykonawcą prac związanych z przebudową podziemnej infrastruktury technicznej było PGKiM. Inwestycja związana z „Przebudową drogi powiatowej nr 4529P ul. Smorawińskiego w Turku” została zrealizowana w terminie i z całą pewnością przyczyni się zwiększenia komfortu ruchu ulicznego. Zakres prac zgodnie z dokumentacją przetargową obejmował odcinek pomiędzy ulicami Wyszyńskiego i Armii Krajowej. Podczas prac drogowych została ułożona nowa nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki brukowej. Co ważne, liczba miejsc parkingowych zwiększyła się dziesięciokrotnie! Teraz mieszkańcy ulicy Smorawińskiego mogą bez obaw korzystać z miejsc postojowych dla pojazdów. Ponadto, zrealizowana inwestycja przyczynia się do zapewnia bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszych. Nowa droga jest przede wszystkim istotna dla rodziców, których dzieci uczęszczają do tamtejszego przedszkola. Podczas spotkania Starosta Turecki podziękował włodarzom Miasta Turek za współpracę oraz podjęcie wysiłku i wkładu w dokonanie inwestycji.
    Przebudowa ul. Smorawińskiego nie kończy jednak prac drogowych, które chce podjąć Powiat Turecki. Starosta podczas najbliższego posiedzenia Zarządu będzie rekomendował zmiany w budżecie, które zabezpieczą środki na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy powiatowej - Dąbrowskiego w Turku. Ulica wymaga renowacji, tam też zlokalizowana jest przychodnia zdrowia, z której korzystają mieszkańcy naszego powiatu.

Powiat Turecki nie przestaje troszczyć się o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Kolejne działania związane z poprawą ciągów komunikacyjnych do szkół i miejsc użyteczności publicznej są aktualnie prowadzone na ulicy Chopina w Turku. Rozbudowa już niebawem spowoduje, że zostanie usprawniona droga prowadząca od obwodnicy do centrum miasta, przez trasę przebiegającą obok Szkoły Podstawowej nr 1 oraz do ulicy Milewskiego. Dzięki podjętym działaniom mieszkańcy będą mogli dotrzeć ścieżkami rowerowymi do centrum, a młodzież i dzieci do szkoły podstawowej oraz do Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Co istotne, pierwszy etap przebudowy ul. Chopina będzie zakończony jeszcze przed 1 września br., aby młodzi mieszkańcy powiatu bezpiecznie podróżowali do szkół.