2018.10.19

Nowe rondo w Turku wykonane

Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania ulic powiatowych Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej - Placu Sienkiewicza w Turku. Dziś tj. 19 października Starosta Turecki Mariusz Seńko dokonał oficjalnego przekazania inwestycji do użytku. W wydarzeniu uczestniczyli: Poseł Ryszard Bartosik, Wicestarosta Dariusz Kałużny, Radni Rady Powiatu Tureckiego: Jan Konieczny, Marian Marczewski, Andrzej Sochacki oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych Konrad Gromada i wykonawca zadania Witold Rosiakowi Przedsiębiorstwo robót inżynieryjnych sp. z o.o.

Wartość całkowita zadania wynosi 339 000, 00zł. Do tego należy  doliczyć koszty poniesione przez ZDP na poziomie około 100 000,00 zł. Zakres prac obejmował wykonanie nowego ronda z kostki granitowej, przebudowę istniejących odcinków chodnika (chodniki o nawierzchni z kostki betonowej z podsypką z kruszywa naturalnego granitowego), zagospodarowanie wyspy centralnej oraz wyspy rozdzielającej, przebudowę istniejących zjazdów, renowację odcinka sieci wodociągowej, roboty instalacyjne.

Należy dodać, że sukcesem okazało się złożenie wniosku w ramach konkursu na dofinansowanie zadań drogowych z budżetu państwa. Powiat Turecki otrzymał dofinansowanie od Wojewody Wielkopolskiego na przebudowę skrzyżowania ulic powiatowych Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej - Placu Sienkiewicza w Turku w wysokości 60% wartości zadania.