2018.05.16
Odcinek Smulsko – Boleszczyn do przebudowy

Już w połowie października br. mieszkańcy gminy Przykona będą mogli poruszać się zupełnie nowym chodnikiem bowiem przebudowie zostanie poddany odcinek Smulsko – Boleszczyn. Takie zagospodarowanie terenu przyczyni się m.in. do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów.

W siedzibie Starostwa Powiatowego dokonano podpisania umowy z właścicielką firmy „Usługi Inżynierii Wodnej, Wynajem Sprzętu Ciężkiego z Transportem” Krystyną Wołowiec z Pęcherzewa, która wygrała procedurę przetargową i będzie wykonawcą zadania. Powyższa inwestycja o wartości 805.934,65zł. sfinansowana zostanie ze środków budżetu Powiatu Tureckiego.

Zakres prac będzie obejmował budowę chodnika z kostki brukowej o długości 1200metrów na odcinku Smulsko - Boleszczyn, wykonanie niezbędnych rozbiórek, robót ziemnych, nawierzchniowych i wykończeniowych, odmulenie rowu wraz z profilowaniem skarp, wymianę przepustów pod podjazdami oraz przykanalików deszczowych. Warto dodać, że chodnik będzie dostosowany do jazdy rowerem.

Mając na względzie bezpieczeństwo i dobro użytkowników dróg, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i przepraszamy za możliwe utrudnienia.