2016.12.19

Powiat Turecki nagrodzony za ochronę przyrody i bogactwa kulturowego Wielkopolski

W ramach prowadzonych przez Powiat Turecki działań proekologicznych, Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Turku wraz z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich przygotował projekt do ogłoszonej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego XVII edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Celem konkursu było pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych (gminnych i powiatowych) w zakresie proekologicznej i prokulturowej strategii rozwoju obszarów wiejskich, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności tych obszarów na terenie Województwa Wielkopolskiego oraz promowanie działań przyczyniających się do popularyzowania i realizacji idei „Małej ojczyzny” bliskiej swoim obywatelom. Istotą Konkursu była promocja innowacyjności w działalności proekologicznej i prokulturowej w województwie wielkopolskim, przyczyniająca się do wyzwalania inicjatyw  i aktywizacji działań społecznych, jako czynnika wspomagającego realizację zadań społeczno – gospodarczych i kulturalnych określonych przez samorządy gminne  i powiatowe.

W dniu 7 grudnia 2016 roku w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbyła się Gala, na której Marszałek Woejwództwa Wielkopolskiego podsumowował XVII edycję Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Pod ocenę konkursową poddano m.in. wartość ekologiczną, związek z regionem, wyjątkowość, wysoką jakość jak i zakres odbiorców, do których projekt był kierowany. Z 76 zgłoszeń do Konkursu nagrodzonych zostało 17 projektów w kategorii działań proekologicznych oraz 16 projektów w kategorii działań prokulturowych. Przygotowany przez nas projekt pn.: „Szlakiem odnawialnych źródeł energii” – Rajd rowerowy został najwyżej oceniony spośród zgłoszonych w kategorii działań proekologicznych i Kapituła Konkursu uhonorowała go najwyższą z możliwych nagród - w wysokości 8 000 złotych pochodzących ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

GRATULUJEMY!