2022.09.01

Powiat Turecki oddał hołd ofiarom II Wojny Światowej

None

W 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej mieszkańcy Turku i Powiatu Tureckiego oddali hołd wszystkim walczącym i poległym w pożodze wojennej podczas uroczystości patriotycznej zorganizowanej pod pomnikiem NIGDY WIĘCEJ WOJNY w Turku.

Podczas uroczystości odbyła się krótka część artystyczna dedykowana tematyce wojennej, następnie  uczestnicy uroczystości złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów, będące wyrazem szacunku i pamięci dla ofiar II Wojny Światowej.
W imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego kwiaty złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego p. Piotr Szewczyński, Wiceprzewodniczący p. Jan Smak, Wicestarosta p. Władysłąw Karski, Członkini Zarządu Powiatu Tureckiego p. Magdalena Wysocka oraz Radny Rady Powiatu Tureckiego p. Andrzej Fryt.