2018.11.20

Powiat Turecki w nowej odsłonie

19 listopada 2018 w sali im. Solidarności Starostwa Powiatowego w Turku odbyła się pierwsza inaugurująca sesja Rady Powiatu Tureckiego VI. kadencji. Podczas sesji nowo wybrani radni powiatowi złożyli przysięgę oraz odebrali akt uzyskania mandatu radnego, a także wybrali prezydium Rady Powiatu Tureckiego oraz Zarząd Powiatu Tureckiego na kolejne 5 lat.

Przewodniczącym Rady Powiatu Tureckiego jednogłośnie został wybrany Piotr Szewczyński. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Tureckiego zostali radni: Jan Smak oraz Eugenia Paterkiewicz. Po zmianie porządku obrad Rady Powiatu, radni dokonali wyboru starosty i wicestarosty. Dariusz Kałużny został jednogłośnie wybrany na Starostę Tureckiego. Wicestarostązostał Władysław Karski. Pozostałymi członkami Zarządu Powiatu Tureckiego zostali: Bohdan Radecki, Andrzej Wojtkowiak oraz Ryszard Papierkowski. Nowo wybranym pogratulował także poseł Ryszard Bartosik. Życzył, aby praca w samorządzie VI kadencji na rzecz rozwoju Powiatu Tureckiego i dobra jego mieszkańców sprawiała satysfakcję z dobrze wypełnianych obowiązków.