2018.07.19

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku tętni życiem!

Słuchanie audiobooków, zajęcia plastyczne, bajkoterapia, zabawy logopedyczne w formie wesołych wierszyków, śpiewanie słynnego utworu Z. Wodeckiego - "Pszczółka Maja", a nawet degustacja tego, co łasuchy lubią najbardziej, czyli miodu - to wszystko działo się 19 lipca br. podczas warsztatów "Pszczółki w bibliotece". W spotkaniu z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały w Turku uczestniczył Starosta Turecki Mariusz Seńko.

Wakacyjny czwartek dzieci spędziły w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku zdobywając wiele cennych informacji o życiu pszczół. Miały też możliwość doskonalić swoje talenty plastyczne wykonując papierowe pszczółki. Ponadto podopieczni Przedszkola nr 8 zmierzyli się z logopedycznymi łamańcami językowymi, a także śpiewali słynny utwór Z. Wodeckiego „Pszczółka Maja”. Ciekawym elementem spotkania było także zapoznanie się z bogatą ofertą audiobooków i książek dla najmłodszych, które między innymi znajdują się na wyposażeniu biblioteki.

To nie koniec wydarzeń zaplanowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku. Już niebawem kolejne ciekawe spotkania!