Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 25.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 20 (-7)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 25, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 3 (-1)
  • Osoby zakażone obecnie: 20 (-7)

2019.10.17

Mamy przyjemność przekazać w Państwa ręce „Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Powiecie Tureckim”, opracowany na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8nbsp;lutego 2017 r. w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017‑2022 (Dz.U. z 2017 r. poz 458), które nakłada na samorząd powiatowy przygotowanie i udostępnienie mieszkańcom oraz samorządowi województwa corocznie aktualizowanego przewodnika informującego o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Przedstawiona publikacja ma za zadanie ułatwienie znalezienia instytucji wspierających aktywizację zawodową osób z zaburzeniami psychicznymi, a także udzielenie wsparcia oraz pomocy w sytuacji wystąpienia kryzysu. Opracowanie zawiera adresy, kontakty przydatne zarówno osobom chorym jak i ich rodzinom i bliskim szukających pomocy.