Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 2, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 32 (+8)
  • Osoby hospitalizowane: 10 (-1)

2019.04.15
Przyszłość rolnictwa jest w Kaczkach

W czwartek 11-go kwietnia odbyła się konferencja pt. „Precyzyjna Przyszłość Rolnictwa”. Centrum Precyzyjnego Rolnictwa Kubota Zespołu Szkół Rolniczych W Kaczkach Średnich, już kolejny raz gościło szerokie gremium specjalistów tematyki, którzy w referatach i podczas dyskusji, starali się nakreślić przyszłość edukacji rolniczej oraz znaczenie nowych technologii w rolnictwie.

Witając wszystkich zebranych, Starosta Turecki Dariusz Kałużny podkreślał, że -Centrum zapewnia dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury dydaktycznej i innowacyjnych szkoleń branżowych. Wypracowany we współpracy z marką Kubota model edukacji zawodowej staje się nie tylko inspiracją dla szkół w całej Polsce, ale motywuje uczniów do poszerzania swoich umiejętności i zdobywania kwalifikacji właśnie w tej szkole dla osiągania sukcesów na rynku pracy. Jestem niezmiernie zaszczycony, że Powiat Turecki spełnia tutaj funkcję propagatora nowoczesnego spojrzenia na kształcenie młodzieży z uwzględnieniem precyzyjnego rolnictwa.

Uczestnicy konferencji mogli się dowiedzieć, że firma Kubota współpracująca z technikum to prawdziwie globalna marka, a najnowsze technologiczne rozwiązania zaprezentował Andrzej Sosiński. Gdzie szukać korzyści w zastosowaniu precyzyjnego rolnictwa? - Na to pytanie starał się odpowiedzieć dr hab. Stanisław Samborski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, podając przykłady zastosowania m.in. GPS do upraw. O wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w dydaktyce opowiedział Grzegorz Czerwiak, a bazując na swoim doświadczeniu, o tym jak skutecznie pozyskiwać środki finansowe na innowacyjne rozwiązania technologiczne, opowiedział gospodarz dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Prelegenci podczas panelu dyskusyjnego rozważali jakie rozwiązania wymusza na edukacji dynamicznie rozwijająca się technologia rolna. Wszyscy zgadzali się co do jednego: szkoła jest pionierem w wyznaczaniu najnowszych trendów w agrotechnice.

Nie zabrakło części praktycznej, gdzie zainteresowani mogli zapoznać się z obsługą najnowocześniejszych ciągników i urządzeń rolniczych.

Podsumowując konferencję, jej gospodarz i dyrektor szkoły powiedział: -Cieszymy się, że nasza szkoła stała się miejscem, gdzie inne technika z Polski mogą czerpać inspiracje do swoich działań. Innowacyjność naszej placówki polega nie tylko na nowoczesnym rozwoju branży rolniczej. Stajemy się liderem również w dziedzinie edukacji motoryzacyjnej czy budowlanej. A to wszystko dzięki nieustannej pracy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, a także pomocy pracowników Starostwa Powiatowego w Turku.