Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 26.10.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 102 (+3)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Oct. 26, 2020 roku:

  • Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 33 (+12)
  • Osoby poddane kwarantannie: 513 (-14)
  • Osoby poddane izolacji domowej: 134 (-14)
  • Osoby w izolatorium: 2
  • Osoby hospitalizowane: 27 (+3)
  • Osoby zakażone ogółem: 608 (+22)
  • Osoby zakażone obecnie: 102 (+3)
  • Osoby wyleczone: 493 (+19)
  • Liczba zgonów: 13
Dane archiwalne
Źródło informacji: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku

Baza wiedzy o koronawirusie

2020.07.16
Razem przeciwko COVID-19

Gotowość do podjęcia natychmiastowych działań, współpraca, pełne zaangażowanie i determinacja - tak w kilku słowach można podsumować akcję „TEST&GO”, która została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Tureckiego, w związku ze stwierdzeniem pierwszego przypadku COVID-19 w jednej z firm na terenie gminy Malanów.  

Z punktu wymazów, który od 30.06.2020 – 8.07.2020 działał przy firmie Sun Garden skorzystało tysiące mieszkańców powiatu tureckiego i powiatów ościennych. Żołnierze 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy sanepidu pobrali ponad 4000 wymazów od pacjentów metodą „drive thru”, czyli dla zmotoryzowanych i „walk thru” - dla osób pieszych. Podsumowanie wyżej wspomnianych działań miało miejsce 16 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Turku. W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Władysław Karski, przedstawiciele WOT; płk. Janusz Brzezicha, kpt. Kazimierz Staszczuk,  Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Katarzyna Wysockia, Sekretarz Gminy Malanów Łukasz Nowak, Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki. Starosta Turecki Dariusz Kałużny podczas spotkania dziękował za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji dotyczącej poborów wymazów na obecność koronawirusa wśród mieszkańców Powiatu Tureckiego. Dodał również, że na polu walki przeciwko COVID-19  niezwykle ceni sobie współpracę i połączenie wysiłków różnych instytucji. Tylko wspólne, zintegrowane działania mogą przynieść określone rezultaty. Szczególne podziękowania wystosował zatem do wszystkich zaangażowanych w działania prowadzone na terenie naszego powiatu w związku z funkcjonowaniem miasteczka wymazowego tj. dla:

- płk. Rafała Miernik oraz Żołnierzy 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej,

- Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jadwigi Kuczmy-Napierały,

- Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Katarzyny Wysockiej i pracowników Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku,

- Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka,

- Strażaków jednostki OSP Malanów,

- Państwa Kubackich właścicieli restauracji „Hacjenda” w Malanowie.

Na podkreślenie dobrze zorganizowanej przez Powiat Turecki akcji świadczy wypowiedz płk. Janusza Brzezichy, który zaakcentował, że pomimo pracochłonnych i wymagających poświęcenia działań podczas poboru wymazów żołnierze 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej bardzo wysoko ocenili działania Powiatu Tureckiego w trudnej sytuacji i stwierdzili, że zawsze są gotowi współpracować z naszym samorządem powiatowym, by nieść mieszkańcom regionu wszelką pomoc. Na zakończenie spotkania zastępca Dowódcy 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej Janusz Brzezicha przekazał Staroście Dariuszowi Kałużnemu i Dyrektor PSSE w Turku Katarzynie Wysockiej podziękowania za wzorcową współpracę.

 

Zdjęcia