2018.10.16

SP Ogorzelczyn z nowym sprzętem

Współpraca samorządu Powiatu Tureckiego, Gminy i Miasta Tuliszków, szkół oraz przedstawicieli biznesu w zakresie nowoczesnej edukacji to realne działania, które można obserwować na podstawie wielu inicjatywy m.in. podczas dzisiejszego spotkania w Szkole Podstawowej w Ogorzelczynie.

Zbliżające się obchody 60 - lecia Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie były m.in. powodem wizyty Starosty Tureckiego Mariusza Seńko, Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorza Ciesielskiego oraz Anety Seńko i Piotra Andrzejczaka kierowników Sun Garden – firmy z terenu naszego powiatu, która wspiera edukację informatyczną i ideę wielojęzyczności dzieci i młodzieży.

Radna Rady Powiatu Tureckiego, inicjatorka projektu INTJO i jednocześnie Kierownik Działu Handlowego firmy Sun Garden Aneta Seńko wraz z Kierownik Działu IT Piotrem Andrzejczakiem w imieniu Zarządu firmy Sun Garden przekazali na rzecz Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie nowoczesne 24 – calowe monitory. Wskazany sprzęt pozwoli realizować lekcje informatyki połączone z nauką języków obcych. Firma rozważa także doposażenie szkoły w Ogorzelczynie w komputery i placówki w Tarnowej w sprzęt informatyczny.

Starosta Turecki Mariusz Seńko podziękował Burmistrzowi Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorzowi Ciesielskiemu za współpracę  w obszarze edukacji, szczególnie za przystąpienie Gminy Tuliszków do realizacji projektu edukacyjnego Powiatu Tureckiego – INTJO (Innowacje, Nowoczesne Technologie, Języki Obce). Wspomniana inicjatywa daje równe szansę wszystkim dzieciom na naukę dwóch języków obcych już od 1 klasy szkoły podstawowej połączoną z odkrywaniem obszaru nowoczesnych technologii. Zrównoważony rozwój wszystkich szkół z terenu powiatu tureckiego – zarówno z miast jak i z miejscowości wiejskich - jest gwarantem sukcesu edukacyjnego.

Warto dodać, że  młodzież z powiatowych szkół ponadpodstawowych już niebawem odwiedzi dzieci z SP Ogorzelczyn, tym samym wprowadzając młodszych kolegów w świat innowacyjności i nowych technologii. Z kolei uczniowie z Ogorzelczyna będą brali udział w specjalnie dedykowanych dla nich zajęciach interdyscyplinarnych i poznają bazę technologiczną powiatowych placówek.

Warto dodać, że równie ważne, co rozwój edukacji jest bezpieczeństwo, dlatego też  na wniosek Radnej Anety Seńko zostanie opracowywana dokumentacja na budowę chodnika w miejscowości Ogorzelczyn, który umożliwi dzieciom bezpieczne dotarcie do szkoły.