Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 13, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 23 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 130

2020.04.30
Środki ochronne dla Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Turku

Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski oraz Kierownik Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Turku Bogumiła Feliniak podpisali umowę o przekazaniu środków ochronnych do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Turku. Na potrzeby pracowników ZOL zostały przekazane kombinezony, przyłbice, rękawiczki, maseczki KN95 oraz płyny dezynfekcyjne.

ZOL znajdujący się na terenie miasta przy ulicy Poduchowne 1 nie jest jednostką organizacyjną Powiatu Tureckiego. Ze względu na to, że placówka pomaga osobom starszym i schorowanym Zarząd Powiatu Tureckiego podjął decyzję aby wesprzeć zakład w tym trudnym okresie.

Jest to kolejny element działań, jakie samorząd powiatowy podejmuje w celu wspierania osób najbardziej zagrożonych zachorowaniem na COVID-19. Przypomnijmy, że wcześniej podpisano również umowę na wykonanie badań genetycznych PCR w celu identyfikacji zakażenia koronawirusem dla pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.

To także dowód udanej współpracy z kolejną potrzebującą wsparcia placówką.