2016.10.13

Starosta Turecki wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w powiecie tureckim były dobrą okazją do spotkania Starosty Tureckiego Mariusza Seńko z nauczycielami, którzy uzyskali w tym roku stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Podczas spotkania, Starosta wraz z przedstawicielami władz Samorządu Powiatu Tureckiego, wręczał kwiaty, listy gratulacyjne i składał najlepsze życzenia i gratulacje z okazji dużych osiągnięć.

W 2016 roku nauczycielami dyplomowanymi zostali: Anna Lipińska (ZPEW), Małgorzata Mielczarek (ZPEW), Aneta Kaczmarek (ZSR), Anna Sobolewska (ZST), Beata Moszczyńska (ZST),Julita Leman (ZST), Magdalena Bajzert (ZST), Marta Piątkowska (ZST), Marcin Kasprzak (ZST), Katarzyna Frącala(PPP), Małgorzata Karbowa (I LO) oraz Paulina Pawlak (I LO).

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku ma szczególny charakter. Zebrani na Sali Posiedzeń Starostwa Powiatowego w Turku, dowiedzieli się bowiem, o przyznianiu Powiatowi Tureckiemu tytułu Samorządowego Lidera Edukacji 2016. W 2016 roku Powiat Turecki przystąpił do Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. W ramach inicjatywy, podejmowane przez Samorząd Powiatu Tureckiego działania ukierunkowane na podnoszenie jakości lokalnej polityki edukacyjnej zostały poddane szczegółówej analizie i bezstronnej ocenie. Działania władz samorządowych zostały ocenione pozytywnie i w związku z tym 12 października 2016 roku Starosta Turecki Mariusz Seńko odebrał certyfikat podczas uroczystej gali w Warszawie.

Podczas uroczystości wręczono także Nagrody Starosty Tureckiego II stopnia. Wyróżnieni nauczyciele to: Jolanta Baran, Danuta Szczepanik, Wioletta Adamiak, Krzysztof Świerk, Małgorzata Wawrzyniuk, Ewa Łączna, Ilona Wieczorek, Maria Cicha, Olga Wojtkowiak i Angelika Dryjańska.

Podziękowania za trud włożony w pracę nauczycielom, a także pracownikom oświatowym, składali: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Wicestarosta Dariusz Kałużny oraz Radni Rady Powiatu Tureckiego: Katarzyna Szczap i Jan Konieczny.