2017.03.09

Sukces uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zapobiegamy Pożarom”

W sobotę, 4 marca 2017 roku w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Brudzewie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom”, będącego etapem edycji ogólnopolskiej. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Tureckiego, a jego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tradycją i życiem strażackich środowisk, upowszechnianie oraz utrwalanie zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także przybliżenie humanitarnej służby pożarniczej, którą z oddaniem pełnią strażacy dla nas wszystkich. Ponadto miał też rozwijać i pobudzać twórczość plastyczną dzieci i młodzieży oraz kształtować właściwe podejście do problematyki ekologicznej środowiska w dzisiejszym świecie.

Do konkursu przystąpiła Marlena Perlińska, uczennica klasy III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku, która wykonała pracę konkursową pod kierunkiem pani Marleny Graczyk. Praca ta została oceniona bardzo wysoko i zajęła III miejsce w kategorii osób dorosłych. Z rąk Starosty Powiatu Tureckiego, pana Mariusza Seńko uczennica odebrała dyplom i nagrodę rzeczową.

Organizatorami zmagań plastycznych byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku, Komisja ds. Młodzieży ZOP ZOSP RP w Turku i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Turecki.