2018.06.22

Takiego wydarzenia w powiecie tureckim jeszcze nie było!

Raz w roku w wybranej miejscowości w Polsce odbywa się Dzień Olimpijski. Tym razem to wyjątkowe sportowe wydarzenie miało miejsce w powiecie tureckim. W jednej miejscowości w kraju - w Kaczkach Średnich usłyszeć można było znane z telewizji historie polskich sportowców, poczuć iście olimpijską atmosferę podczas ceremoniału otwarcia Dnia Olimpijskiego, kiedy to zapłonął znicz olimpijski, a flagi, w asyście medalistów Igrzysk Olimpijskich, wciągnięte zostały na maszt.

W uroczystym otwarciu Dnia Olimpijskiego, które odbyło się dzisiaj tj. 21 czerwca udział wzięli przedstawiciele prawie wszystkich samorządów powiatu tureckiego, zaproszeni sportowcy oraz uczniowie szkół.

Uczestników wydarzenia przywitali organizatorzy przedsięwzięcia: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Śr. Krzysztof Świerk.

W wydarzeniu udział wzięli wielcy olimpijczycy, którzy zwyciężali w poszczególnych dziedzinach sportu na arenie międzynarodowej. Wśród nich znaleźli się Zbigniew Bródka, Tomasz Gatka, Władysław Kozakiewicz, Artur Kozłowski, Kazimierz Maranda, Maciej Rosiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Tomasz Sikora, Maciej Rosiewicz, Janusz Trzepizur oraz Marian Sypniewski. Zaproszeni goście opowiedzieli o tym, jak odnieść sukces oraz jak wygląda rywalizacja sportowa. Wiele osób z chęcią wysłuchało ciekawostek z życia mistrzów i zdobyło upragnione autografy. Tego dnia uczniowie ze szkół powiatu tureckiego mieli okazję zmierzyć się ze sobą w biegach, skoku w dal i pchnięciu kulą. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji stanęli na podium i odebrali zasłużone nagrody z rąk polskich mistrzów sportu.

Tego dnia odbył się także „Biathlon dla każdego” - ogólnopolska rywalizacja na przełajowym torze ze strzelaniem na stanowiskach wyposażonych w laserowe karabinki. Biathlon - organizowany od 2014 roku to cykl zawodów dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji. W tym roku Biathlon gościł od Chorzowa, Siemianowic Śląskich, przez Gdynię, Jelenią Górę, Warszawę aż po Kaczki Średnie!

Wszystkim uczestnikom sportowych rywalizacji gratulujemy osiągnięć zarówno tych dużych jak i małych bo przecież… w zdrowym ciele zdrowy duch.