2020.04.16

Trzeci przypadek COVID-19 w Powiecie Tureckim

Z informacji przekazanej w dniu 16 kwietnia br. przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu i Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku wynika, że wśród kolejnych zarażonych COVID-19 jest osoba z Powiatu Tureckiego.
Jest nią 29-letnia kobieta, która przebywa w izolacji domowej. Kobieta na stałe zatrudniona jest w Powiecie Kaliskim. Dotychczas odnotowano trzy przypadki zachorowań na COVID-19 w Powiecie Tureckim.
W domowej izolacji przebywa także 21-letni mężczyzna, a 45-letnia kobieta, u której jako pierwszej w powiecie zdiagnozowano zakażenie koronawirusem Sars-COV-2 jest już w domu i zaliczana jest do tzw. ozdrowieńców.

Starosta Turecki wszystkim mieszkańcom Powiatu Tureckiego życzy zdrowia i uprzejmie prosi o stosowanie się na czas panującej pandemii do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.