2017.06.30

Ulica Rogozińskiego i droga Miłaczew – Skarżyn do przebudowy!

Okres wakacyjny zapowiada się bardzo pracowicie. W czerwcu zostały podpisane umowy na wykonanie kolejnych zadań drogowych w powiecie tureckim.
W dniu 19.06.2017r. została podpisana umowa na wykonanie przebudowy drogi powiatowej Malanów – Żdżary na odcinku Miłaczew – Skarżyn . Zakres robót będzie obejmował m.in.: wykonanie odwodnienia i poszerzenia, budowę 470m2 chodnika, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej oraz utwardzenie pobocza.  Wartość umowy wynosi 733246,72zł. Termin wykonania inwestycji zaplanowany jest na koniec sierpnia bieżącego roku.
Na mocy umowy podpisanej 22.06.2017r. zostanie przebudowana droga powiatowa nr 4488P Tuliszków – Smaszew, na ulicy Rogozińskiego w miejscowości Tuliszków. Zakres prac związany z poprawą infrastruktury drogowej będzie polegały na ułożeniu ścieków prefabrykowanych trójkątnych i z kostki betonowej, utwardzeniu poboczy częściowo impregnowanych, wykonaniu warstwy ścieralnej na istniejącej warstwie bitumicznej oraz pogłębieniu rowów. Koszt inwestycji wynosi 208725.22zł. Termin wykonania zadania przewidywany jest na koniec września br.
Obie przebudowy zostaną dokonane na podstawie udzielenia zamówienia z konsorcjum firm Lider – Molewski Sp. z o. o., Partner – INVEST DEVELOPMENT Sp. z o. o. z Włocławka. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie do tymczasowego porządku drogowego na okres przewidzianych robót. Za utrudnienia przepraszamy.
Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia nowych przetargów. Już wkrótce będziemy informować o kolejnych zadaniach drogowych w powiecie!