2017.07.06

Wspieranie młodzieży w podejmowaniu pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Turku aktywnie wspiera młodzież, by mogła wkroczyć na ścieżkę kariery zawodowej. Kolejna grupa osób młodych, która podejmie zatrudnienie w ramach refundacji pracodawcom przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, w dniu 3 lipca br. rozpoczęła kurs komputerowy, umożliwiający uzyskanie kwalifikacji w zakresie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL).

Kurs realizowany jest w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tureckim (III)”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Natomiast zatrudnienie osób młodych finansowane jest ze środków Funduszu Pracy w ramach programu „Praca dla młodych mężczyzn i kobiet”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku.

Nabyta przez uczestników kursu wiedza z pewnością zostanie wykorzystana podczas pracy, którą podejmą po zakończeniu szkolenia.