2017.05.04

„Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” - WIELKI SUKCES KSIĄŻEK I CZYTELNICTWA !!!

W ramach akcji „Z książką na walizkach - I Wielkopolskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami” w dniach 26-28 kwietnia odbyły się liczne spotkania pisarzy literatury dziecięcej
i młodzieżowej z młodymi czytelnikami w Turku i Powiecie Tureckim. Wydarzeniu towarzyszył konkurs literacko-plastyczny pod hasłem „Odkrywcy”. Podsumowanie projektu odbyło się 29 kwietnia w Muzeum Miasta Turku. Pojawili się tacy autorzy jak prof. Joanna Papuzińska, Izabela Klebańska, Joanna Wachowiak, Marcin Brykczyński oraz  Paweł Beręsewicz. Wydawnictwo Literatura zaproponowało szeroką ofertę książek dla dzieci i młodzieży. Atrakcją imprezy była możliwość spotkania się czytelników z ulubionymi pisarzami, zdobycie dedykacji, autografów, z czego korzystała ogromna rzesza zainteresowanych czytelników i wielbicieli literatury. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchać zespołu wokalnego z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Gościem specjalnym wydarzenia była również  redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura p. Wiesława Jędrzejczyk - współorganizatora akcji. Czterodniowy projekt, któremu towarzyszyły wizyty i spotkania pisarzy z młodymi odbiorcami w szkołach i przedszkolach z terenu powiatu  współorganizowały Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. Wysoka frekwencja oraz fakt, że każdy uczestnik spotkania wyszedł ze spotkania z książką - to ogromny sukces w promocji czytelnictwa. Imprezę poprowadziła Urszula Szczęsna- dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, nadzorująca przebieg akcji "Z książką na walizkach" w Powiecie Tureckim.

Organizatorzy dziękują Staroście Tureckiemu oraz Prezydentowi Miasta Konina za objęcie projektu patronatem honorowym.