2018.04.05

Zakończenie kwalifikacji wojskowej w naszym powiecie

W dniu 5 kwietnia 2018 r. zakończyła się na terenie Powiatu Tureckiego, trwająca od 12  marca  br., kwalifikacja wojskowa. Celem kwalifikacji wojskowej było określenie fizycznej i  psychicznej  zdolności do czynnej służby wojskowej  wzywanych osób.

Ogółem do kwalifikacji wojskowej zgłosiło się 480 osób, z których 90% uznano za zdolnych do czynnej służby wojskowej. Podczas spotkania podsumowującego przebieg kwalifikacji wojskowej Wicestarosta Turecki Dariusz Kałużny złożył podziękowania przedstawicielom organów odpowiedzialnych za organizację  kwalifikacji wojskowej wysoko oceniając ich wysiłek i zaangażowanie w efektywne jej przeprowadzenie. Szczególną uwagę zwrócił na wysokie stawiennictwo wzywanych mężczyzn rocznika podstawowego, które  wyniosło ponad 99%.