2019.03.27

Znamy reprezentantów Powiatu Tureckiego w sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

W 15. rocznicę epokowego wydarzenia, jakim bez wątpienia było przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do struktur Unii Europejskiej, młodzież szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tureckiego wzięła udział w projekciePrzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pn. Sejmik MłodzieżyWojewództwa Wielkopolskiego, o wiodącym temacie „15-lecie członkostwa polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

Efektem udziału w ww. projekcie jest uczestnictwo młodzieży z województwa wielkopolskiego w sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Reprezentacja naszego powiatu do udziału w pracach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego została wyłoniona spośród 8 zespołów uczniowski zgłoszonych przez szkoły ponadgimnazjalne powiatu tureckiego, w wyniku oceny prezentowanych przez zespoły uczniowskie prac rekrutacyjnych nt. „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”.

Ocena prac rekrutacyjnych odbyła się w dniu 26 marca br. w Starostwie Powiatowym w Turku przez komisję w składzie: Piotr Szewczyński – przewodniczący komisji rekrutacyjnej, Władysław Karski - za-przewodniczącego komisji rekrutacyjnej, Magdalena Wysocka i Eugenia Paterkiewicz – członkinie komisji.

Decyzją komisji rekrutacyjnej, Powiat Turecki w obradach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się w dniu 10 maja br. będzie reprezentowany przez zespół uczniowski z I LO w Turku w skład, którego wchodzą:Sandra Skotarek i Aleksy Gośliński.

Zwycięski zespół uczniowski z I LO w Turku podczas sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprezentuje swojewnioski z zaistniałych, na przestrzeni minionych15 lat,w Powiecie Tureckim istotnych zamian społeczno – ekonomicznych.