2024.02.28

Konsultacje społeczne w sprawie budowy nowej linii kolejowej Turek – Konin.

None

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu pn. „Budowa nowej linii kolejowej Turek – Konin". Projekt realizowany jest przez firmę Multiconsult Polska Sp. z o.o., na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Celem projektu jest przede wszystkim uruchomienie regionalnych kolejowych połączeń pasażerskich, umożliwiających przejazd z Turku do Poznania. Natomiast celem procesu konsultacji społecznych jest przedstawienie społeczności lokalnej informacji na temat przyjętych założeń i rozwiązań projektowych oraz pozyskanie opinii mieszkańców oraz innych osób i podmiotów zainteresowanych zagadnieniem, na temat tych założeń i rozwiązań. Informacje zebrane w procesie konsultacji społecznych będą mogły zostać wykorzystane do doszczegółowienia rozwiązań projektowych.

W procesie konsultacji społecznych zaplanowano:

1. Otwarte spotkania konsultacyjne:
  • 12 marca 2024 r. (wtorek) OSP w Tuliszkowie, Plac Floriański 3, Tuliszków;
  • 13 marca 2024 r. (środa) – Hala Widowiskowo-Sportowa w Turku, ul. Parkowa 3;
  • 14 marca 2024 r. (czwartek) – Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, ul. Główna 16;
  • 15 marca 2024 r. (piątek) – Koniński Dom Kultury, pl. Niepodległości 1;
  • 18 marca 2024 r. (poniedziałek) – Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, ul. Główna 70A.

Każde ze spotkań zacznie się o godzinie 17:00. Planujemy, że mogą one potrwać około 2 godzin.

Wszystkie spotkania będą miały charakter otwarty, będą mogły brać w nich udział wszystkie zainteresowane osoby, bez względu na np. miejsce zamieszkania.

Planowana jest transmisja online wszystkich spotkań – linki do transmisji będą dostępne na stronie internetowej projektu: www.lk-turek-konin-konsultacje.pl.

1. Ankietę internetową

Ankieta będzie dostępna do 7 kwietnia 2024 r. pod adresem: https://forms.office.com/e/FjeeS5VRr7

Gdzie można zapoznać się z projektowanym przebiegiem linii kolejowej?

Na potrzeby procesu konsultacji społecznych przygotowana została strona internetowa, zwierająca podstawowe informacje o projekcie i najbardziej aktualne mapy przebiegu nowej linii kolejowej.

www.lk-turek-konin-konsultacje.pl

Serdecznie zapraszamy!