2023.12.28

Powiat Turecki przyjął budżet na 2024 rok

None

Na inwestycje w 2024 roku zaplanowano kwotę blisko 30 mln zł, a wśród nich aż kilkanaście inwestycji drogowych - to jest budżet bardzo dobry na trudne czasy - w ten sposób Starosta Turecki Dariusz Kałużny podsumował przyszłoroczny plan samorządowych dochodów i wydatków.

Po stronie dochodów zapisano kwotę 154,5 mln zł, natomiast przyszłoroczne wydatki powiatu tureckiego ustalono w kwocie 163,7 mln zł. Na zadania inwestycyjne zaplanowano niemal 30 mln zł. Zadania, które samorząd powiatu tureckiego zamierza wykonać to 15 inwestycji w ramach infrastruktury drogowej, zakup sprzętu informatycznego do starostwa, a także budowa nowego obiektu za blisko siedem milionów złotych z przeznaczeniem na siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz pomieszczenia dla Wydziału Komunikacji.

Starosta Turecki przypomniał również ile inwestycji zrealizowano na terenie powiatu w 2023 r.- to m.in. instalacje fotowoltaiczne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Turku, w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich czy też w DPS w Skęczniewie. To zadania, które przyniosą oszczędności, a te z kolei będzie można przeznaczyć chociażby na budowę łącznika w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Po krótkiej dyskusji w głosowaniu wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem przyszłorocznego budżetu powiatu.

- Chciałbym podziękować pani skarbnik za skrojony budżet i państwu za to, że przyjęliście ten budżet. Tworzymy fajny team i robimy fajne rzeczy na terenie powiatu tureckiego. To także zasługa członków zarządu, kierowników jednostek, pracowników urzędu i jednostek podległych powiatowi. Nie raz prowadzimy trudne rozmowy, żeby tego pasa zacisnąć, ale widzimy efekty końcowe i za to dziękuje - podsumował starosta Dariusz Kałużny.