2017.03.22

Powiat Turecki rozpoczyna remont ul. Smorawińskiego

Starosta dotrzymał złożonej obietnicy - Powiat Turecki rozpoczyna remont ul. Smorawińskiego w Turku.

Powiat Turecki wkrótce rozpoczyna koleją inwestycję drogową. W dniu 21 marca 2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlanym ANBUD Sp. z o.o. na realizację inwestycji polegającej na przebudowie ul. Smorawińskiego w Turku.

Zakres prac zgodnie z dokumentacją przetargową obejmuje odcinek pomiędzy ulicami Wyszyńskiego i Armii Krajowej.

Przebudowa polegać będzie na zabezpieczeniu oraz budowie nowych instalacji podziemnych. Roboty budowlane rozpoczną się od całkowitego demontażu wszystkich powierzchni jezdni i chodników.
Nowy plan zagospodarowania terenu został zaprojektowany z myślą o zabezpieczeniu największej ilości miejsc parkingowych i zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszych.

Powiat Turecki na realizację powyższej inwestycji zabezpieczył kwotę 750 tys. zł.

Zakończenie realizacji powyższego zadania planowane jest w m-cu wrześniu br.

Za utrudnienia związane z realizacją inwestycji - przepraszamy.