2024.02.06

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie

None
Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu tureckiego. Oficjalne rozpoczęcie kwalifikacji miało miejsce w poniedziałek 5 lutego i potrwa do 27 lutego. Obejmuje ona głównie mężczyzn, którzy ukończyli 19 lat. Przebieg tegorocznej kwalifikacji wojskowej w Powiecie Tureckim oficjalnie rozpoczęli: Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie ppłk Adam Nawrocki, lek. Wacław Bednarek, por. Robert Maas oraz pracownicy samorządu powiatowego odpowiedzialni za przygotowanie i organizację.

W miejscu, gdzie odbywa się kwalifikacja tj. (ul. T. Kościuszki, budynek B I Liceum Ogólnokształcącego w Turku) wszystkiego na temat ochotniczych form służby wojskowej chętni mogą dowiedzieć się we wskazanym miejscu.

W czasie kwalifikacji można również złożyć wniosek do Terytorialnej Służby Wojskowej. Celem kwalifikacji wojskowej jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej wzywanych osób.