2023.12.15

Umowy na przebudowę ul. Targowej i Parkowej w Tuliszkowie podpisane

None

Mieszkańcy Gminy i Miasta Tuliszków będą mieli wyremontowane kolejne odcinku dróg, tym razem mowa o ul. Targowej i Parkowej w Tuliszkowie, a to wszystko dzięki zaangażowaniu Radnego Rady Powiatu Tureckiego, Członka Zarządu Powiatu Tureckiego Bohdana Radeckiego. Należy w tym miejscu podkreślić, że Radny Radecki to także inicjator przebudowy dróg w Piętnie, Grzymiszewie, Smaszewie oraz ul. Konopnickiej w Tuliszkowie.

Wczoraj tj. 14 grudnia 2023 r. w gabinecie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego podpisano umowę na wykonanie dwóch zadań. Pierwsze z nich to - Poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu na drodze powiatowej nr 4550P w m. Tuliszków - ulica Targowa, natomiast drugie - Poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu na drodze powiatowej nr 4551P w m. Tuliszków - ulica Parkowa. Umowy podpisali Kierownik Zarządu Dróg Roman Kacprzak oraz wykonawca inwestycji Konrad Marek M.K. STELLA.

Koszt przebudowy ul. Targowej to 459.641,32 zł, a ul. Parkowej - 399 598,22 zł.

Powiat Turecki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 % wartości każdej inwestycji. Ponadto należy podkreślić, że Gmina Tuliszków wyraził deklarację wsparcia finansowego inwestycji na ul. Targowej, Parkowej, Konopnickiej oraz w Smaszewie (do wysokości połowy wkładu własnego Powiatu Tureckiego). Dobra współpraca samorządów powiatowego i gminnego dają wymierne korzyści rozwoju naszego powiatu i przyczyniają się do poprawy komfortu życia mieszkańców i bezpieczeństwa na drogach.