Archiwum aktualność

Grupa:
Ważne:
Fraza:
2024.05.06 Kultura i Turystyka Ważne!
Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia została uchwalona Konstytucja 3 maja. Powszechnie przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie. Obchody wyjątkowego dla każdego Polaka dnia rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny. Przedstawiciele samorządów, placówek, instytucji z terenu całego powiatu tureckiego modlili się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Chwilę później odbył się przemarsz delegacji na do Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie miały miejsce uroczystości patriotyczne. Podczas wydarzenia przyznano nagrodę Starosty Tureckiego- Diament Powiatu Tureckiego. Otrzymała ją Janina Kolęda za całokształt działalności.Wręczenia dokonał Starosta Dariusz Kałużny w asyście Burmistrza Romualda Antosika oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego Jana Smaka. Należy nadmienić, że Pani Janina była radną Rady Miejskiej w Turku VIII kadencji, pracowała na rzecz lokalnej społeczności, jako najstarsza radna w Polsce. Działała ona społecznie oraz kultywowała tradycje regionalne, a także pielęgnowała patriotyzm i pamięć o Sybirakach. -Widać, że jestem szczęśliwa, wzruszona i cieszę się. Cieszę się, że jesteśmy razem, że jesteśmy tutaj. Przed nami Orzeł, przed nami Biało- Czerwona, przed nami Maryja Królowa- mówiła najstarsza w Polsce Radna Janina Kolęda. Tradycyjnie już przedstawiciele samorządów, placówek edukacyjnych i instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego. Organizatorami uroczystości byli Starosta Turecki, Burmistrz Miasta Turku i Wójt Gminy Turek.

2024.05.02 Komunikaty Ważne!
Kondolencje dla Rodziny śp. Jadwigi Drzewieckiej

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Jadwigi Drzewieckiej z Russocic - najstarszej Mieszkanki Powiatu Tureckiego, która odeszła do Wieczności w wieku 108 lat. Kondolencje Rodzinie i Bliskim śp. Jadwigi Drzewieckiej, w imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego, składają Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński.

2024.04.30 Zdrowie i Bezpieczeństwo Ważne!
Podziel się dobrem - ODDAJ KREW

6 maja 2024 r. (8:00 - 11:00) w Hostelu BARBÓRKA w Turku podziel się dobrem-ODDAJ KREW!

2024.04.29 Komunikaty Ważne!
OGŁOSZENIE o znalezieniu rowerów elektrycznych

W dniu 13 kwietnia 2024 r. przy ul. Kaliskiej w Turku znaleziono dwa rowery elektryczne.Właściciele mogą odebrać swoją własność w Starostwie Powiatowym w Turku, w Biurze Rzeczy Znalezionych ul. Kaliska 59, 62-700 Turek, pokój nr 13d.  Tel.: 63 222 32 68

2024.04.26 Edukacja i sport Ważne!
Zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych

Z okazji zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych, w imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego, Starosta Turecki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego wystosowali adres okolicznościowy.

2024.04.24 Kultura i Turystyka Ważne!
Święta Majowe - zapraszamy

Starosta Turecki, Burmistrz Miasta Turku oraz Wójt Gminy Turek zapraszają na Święta Majowe.

2024.04.15 Komunikaty Ważne!
Informacja Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej dla NGO

W załączniku treść informacji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu dla NGO w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niespełnosprawnych ze środków PFRON będących w 2024 r. w syspozycji Samorządu Wojewwództwa Wielkopolskiego.

2024.04.15 Zdrowie i Bezpieczeństwo Ważne!
Działania edukacyjno - profilaktyczne

W dniu 15 kwietnia 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Turku odbyło się spotkanie, na którym Starosta Turecki Dariusz Kałużny przekazał Dyrektor Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku Katarzynie Wysockiej sprzęt edukacyjny w postaci modelu genitaliów męskich, zakupiony przez Powiat Turecki na potrzeby prowadzenia działań edukacyjno-profilaktycznych przez pracowników Sanepidu.

2024.04.15 Kultura i Turystyka Ważne!
Katyń 1940 - pamiętamy

84 lat temu prawie 22 tys. polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich łagrach zostało zamordowanych przez Sowietów w ramach zaplanowanej bezwzględnej eksterminacji polskich elit – Zbrodni Katyńskiej. W przeddzień rocznicy tamtych tragicznych wydarzeń dla Polaków - w tym również mieszkańców naszego powiatu - Samorząd Powiatu Tureckiego oddał cześć Ofiarom. O godz. 12.00 przed kościołem pw. NSPJ w Turku kwiaty złożyli: Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak, a także przedstawiciele Samorządu Gminy Turek, radni powiatowi, miejscy i gminni, reprezentanci partii politycznych i stowarzyszeń oraz mieszkańcy naszego powiatu.

2024.04.11 Komunikaty Ważne!
Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tureckiego w 2024 roku

Uchwałą nr 1131/2024 z dnia 11.04.2024 r. Zarząd Powiatu Tureckiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tureckiego w 2024 roku  w zakresie: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa, kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, ochrony i promocji zdrowia, działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, nauki, edukacji, oświaty i wychowania,                                                                                                                                                                                                                                           Starosta Turecki                                                                                                                        /-/ Dariusz Kałużny   Poniżej informacja o wyborze oferentów i przyznanych kwotach.