Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 13, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 23 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 130

2020.07.29
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Tureckiego

W ubiegły wtorek, tj. 28-go lipca odbyła się  Sesja Rady Powiatu Tureckiego, na którą zgodnie z wymogiem ustawowym, przygotowany został "Raport o stanie Powiatu Tureckiego za 2019r.".

Raport sporządzony przez Zarząd Powiatu Tureckiego przedstawiał zadania powiatu, w tym trzy najważniejsze filary strategiczne: infrastrukturę drogową, służbę zdrowia i edukację. Przedstawiony raport został wzbogacony materiałem filmowym ilustrującym najważniejsze zadania zrealizowane w obrębie wyżej wymienionych filarów. Po zapoznaniu się z raportem Radni udzielili Zarządowi Powiatu Tureckiego wotum zaufania.

Ubiegłoroczny plan dochodów zrealizowano na poziomie 97,57 proc., zaś poziom realizacji wydatków to 92,49 proc. Jak wskazywała Skarbnik Powiatu Tureckiego Teresa Borkowska  - taka realizacja dochodów i wydatków pozwoliła na nadwyżkę budżetową w wysokości ponad 1,9 mln zł.  Na realizację nadwyżki istotny wpływ miało dofinansownie zadań drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych, które osiągnęło poziom 5,8 mln zł, z czego kwota ponad 4 mln zł zostanie zrealizowana w roku 2020.

Po zaprezentowaniu sprawozdania z realizacji budżetu Powiatu Tureckiego za 2019r.  i zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, Rada udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tureckiego.

- Pragnę serdecznie podziękować za udzielenie mi absolutorium. Bardzo się cieszę, że nadal tworzymy zgraną i kompetentną drużynę i myślę, że tak będzie przez całą kadencję - podsumował Starosta Dariusz Kałużny.