2018.08.20

Bezpieczniej na ulicach powiatowych w Turku!

Okres wakacyjny to czas intensywnych prac na drogach powiatu tureckiego. Kolejne działania związane z poprawą ciągów komunikacyjnych do szkół i miejsc użyteczności publicznej są prowadzone m.in. w Turku na ulicy Chopina i Dąbrowskiego oraz na skrzyżowaniu ulic powiatowej Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej – Placu Sienkiewicza.

Mieszkańcy powiatu tureckiego będą mogli  bezpiecznie dotrzeć chodnikiem do centrum miasta, a młodzież i dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz do Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W ramach prac drogowych zostanie wykonana nowa nawierzchnię chodnika z kostki brukowej o długości 115m wraz z dwukierunkową ścieżką rowerową i wydzielonymi miejscami do parkowania pojazdów. Koszt inwestycji wynosi 90 000, 00zł. Zakończenie robót jest planowane na koniec sierpnia br. Warto dodać, że jest to drugi etap robót, gdyż w ubiegłym Powiat Turecki dokonał przebudowy odcinka drogi dla rowerów i pieszych, która przebiega od ulicy Jana Pawła II do ul. Kączkowskiego, po stronie lewej (w kierunku cmentarza) o długości ok. 275m bieżących.

Gruntownej modernizacji została poddana także ulica powiatowa Dąbrowskiego w Turku. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie: jezdni z betonu asfaltowego, chodnika z kostki betonowej o dł. 563 m2, zjazdów indywidualnych i publicznych, parkingu, oznakowania poziomego i pionowego. Wartość inwestycji wynosi 634 416, 36zł. Przewidywany termin zakończenia prac to początek września.

Aktualnie trwa także przebudowa skrzyżowania ulic powiatowych Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej - Placu Sienkiewicza w Turku. Wartość całkowita zadania wynosi 320 700, 67zł. Zakres prac obejmuje wykonanie nowego ronda z kostki granitowej, przebudowę istniejących odcinków chodnika (chodniki o nawierzchni z kostki betonowej z podsypką z kruszywa naturalnego granitowego), zagospodarowanie wyspy centralnej oraz wyspy rozdzielającej, przebudowę istniejących zjazdów renowację odcinka sieci wodociągowej, roboty instalacyjne. Inwestycja zostanie zakończona na przełomie września i października.

Należy zaznaczyć, że sukcesem okazało się złożenie wniosku o dofinansowanie zadań drogowych, w ramach którego Powiat Turecki otrzymał dofinansowanie na przebudowę skrzyżowania ulic powiatowych Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej - Placu Sienkiewicza w Turku oraz na ul. Dąbrowskiego. W obu przypadkach wartość dofinansowania wynosi aż 60%, czyli łącznie 578 469, 00zł dotacji celowej od Wojewody Wielkopolskiego.

Wskazane odcinki dróg powiatowych w Turku są obecnie remontowane. Prosimy więc mieszkańców oraz użytkowników drogi o cierpliwość i wyrozumiałość na czas budowy.