2017.02.03

Człowiek Powiatu Tureckiego 2016

Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego to doskonała okazja do wyróżnienia osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu i wysokiej jakości życia w powiecie tureckim. Decyzją Zarządu Powiatu Tureckiego tytuł "Człowieka Powiatu Tureckiego AD 2016" i nagrodę "Złoty Herb Powiatu Tureckiego", z rąk Starosty Tureckiego Mariusza Seńko i Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego Tadeusza Geblera, otrzymał Prezes Zarządu firmy Profim Ryszard Rychlik.

Laureat tej nagrody, dzięki wytrwałości i systematyczności, stworzył w powiecie tureckim przedsiębiorstwo-Profim, będące obecnie jednym z największych producentów siedzisk biurowych w Europie. Ryszard Rychlik przyczynił się również do rozwoju przedsiębiorczości w powiecie poprzez współtworzenie Tureckiej Izby Gospodarczej, której był pierwszym prezesem.

Tym co cechuje firmę Profim, zarządzaną przez Prezesa Rychlika jest nowoczesny park maszynowy, wysoka jakość produktów, wykorzystanie nowoczesnych technologii i zaawansowanych systemów informatycznych, kompetentny i wysoko wykwalifikowany personel oraz oryginalne wzornictwo.

Pan Ryszard Rychlik od wielu lat współpracuje również z placówkami oświatowymi prowadzonymi przez Powiat Turecki, wspierając ich działalność oraz stwarzając możliwości rozwoju młodzieży.

Odbierając "Złoty Herb Powiatu Tureckiego" Prezes Profim podziękował zespołowi pracowników oraz Staroście Tureckiemu za owocną współpracę i strategiczne działanie, które stwarza możliwość rozwoju Powiatu Tureckiego, nie tylko obecnie, ale także w perspektywie wielu kolejnych lat.