Aktualna sytuacja związana z koronawirusem COVID-19 w Powiecie Tureckim na dzień April 5, 2020 roku:

  • Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 7
  • Osoby poddane kwarantannie: 301 (-46)
  • Osoby hospitalizowane: 2
  • Osoby zakażone: 1
Dane archiwalne
Źródło informacji: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku

Baza wiedzy o koronawirusie

2020.02.21
DOBRA POZA ZASIĘGIEM

Reprezentanci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców okazali się bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Piłce Koszykowej rozgrywanych w ramach XXI IGRZYSK DZIECI.
Dzień wcześniej tj, 20 lutego 2020 roku w Hali sportowej w Dobrej pewne zwycięstwo odniosły dziewczęta, natomiast chłopcy biorąc przykład z koleżanek w dniu 21 lutego dorzucili również złoty krążek do kolekcji medalowej swojej szkoły.
Tym samym reprezentanci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej zdominowali rywalizację szkół podstawowych w piłce koszykowej w Naszym Powiecie.
Zwycięskie zespoły będą reprezentowały Powiat Turecki w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

IGRZYSKA DZIECI – DZIEWCZĘTA (rocznik 2007 i młodsi)

I MIEJSCE – ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY w DOBREJ – AWANS DO FINAŁU REJONU KONIŃSKIEGO
Skład drużyny: Wiktoria Arent, Natalia Borycka, Rozalia Dembowiecka, Oliwia Dymel, Zofia Gierłowska, Katarzyna Pacześna, Dominika Rosiak, Eliza Szwankowska, Sara Szwankowska, Martyna Wawrzyniak, Kinga Wodzińska, Julia Wypiór
– trener Wojciech Błażełek i Barbara Bartosik

II MIEJSCE – ZESPÓŁ SZKÓŁ w PRZYKONIE
Skład drużyny: Aleksandra Białkowska, Gabriela Iwaniak, Wiktoria Krzyżan, Dżesika Kwiatkowska, Nikola Łukasik, Wiktoria Malec, Aleksandra Mankiewicz, Oliwia Matusiak, Julia Rajdok, Aneta Rosiak, Malwina Wróblewska
– trener Tomasz Sobczak

III MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA w BRUDZEWIE
Skład drużyny: Martyna Antosik, Gabriela Kacprzak, Natalia Kokoszko, Antonina Kostrzewska, Izabela Kowalewska, Nadia Kowalska, Żaneta Nita, Zuzanna Ratajczyk, Oliwia Sylwestrzak, Maja Szafoni, Zofia Zielińska
– trener Jacek Włodarczyk

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

IGRZYSKA DZIECI – CHŁOPCY (rocznik 2007 i młodsi)

I MIEJSCE – ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY w DOBREJ – AWANS DO FINAŁU REJONU KONIŃSKIEGO
Skład drużyny: Bartosz Dzikowski, Gracjan Gawron, Radosław Grzesiak, Filip Iglikowski, Adam Janiszewski, Kamil Janiszewski, Konrad Peruga, Kacper Sikorski, Maciej Skrzypiński, Tobiasz Sobański, Kamil Szczepaniak
– trener Jerzy Durka, Elżbieta Jesionek

II MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 1 w TURKU
Skład drużyny: Wiktor Lichawski, Antoni Małecki, Kacper Pleśnierowicz, Stanisław Rygiel, Erik Schafer, Norbert Sobczak, Igor Stasiak, Wojciech Świniarski, Filip Wielogórski, Antoni Wojtczak, Mateusz Zakolski
– trener Tadeusz Tomczak

III MIEJSCE – ZESPÓŁ SZKÓŁ w PRZYKONIE
Skład drużyny: Mateusz Arent, Wiktor Banasiak, Jakub Bober, Witold Brzóska, Kacper Dzieran, Adrian Górka, Adam Guziak, Artur Harasny, Hubert Nowinowski, Oskar Papierkowski, Piotr Ratajczyk, Mateusz Suleja, Oliwier Szymański
– trener Roman Kubiak

IV MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 5 w TURKU
Skład drużyny: Mateusz Gąsiorek, Michał Hadław, Wiktor Janicki, Jan Łopata, Paweł Majcherek, Cyprian Oleksy, Kacper Paciorek, Oliwier Pawlaczyk, Adam Podwalny, Michael Szymczak, Jeremi Świderski, Mateusz Walosz
– trener Robert Rojek

SĘDZIOWIE ZAWODÓW: Przemysław Witkowski, Janusz Modrzejewski, Tomasz Sobczak, Mariusz Wachowicz, Violetta Zlotosch

Zdjęcia