2019.05.28

Drzwi otwarte w ZSR w Kaczkach Średnich

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zpowiatu tureckiego oraz powiatów sąsiednich mieli okazję  w dniu 28 maja br. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, w ramach DRZWI OTWARTYCH, zwiedzić laboratoria i pracownie szkoły oraz uczestniczyć w pokazach i eksperymentach naukowych. Przybyłym gościom zaprezentowano wielokierunkowe możliwości kształcenia w ZSR, ściśle powiązane z aktualnymi potrzebami rynku pracy.

Uczniowie wraz z nauczycielami ZSR zapoznawali odwiedzających uczniów i Ich rodziców z bogatą i bardzo atrakcyjną ofertą edukacyjną swojej szkoły na rok szkolny 2019/2020.

Gościom zapewniono m.in. zwiedzanie pracowni i laboratoriów zawodowych, pokazy i eksperymenty naukowe i techniczne. W nowych warsztatach Centrum Precyzyjnego Rolnictwa zaprezentowano linię diagnostyczną w ramach zajęć technikum pojazdów samochodowych i pokaz nowoczesnego sprzętu rolniczego.

Potencjalni przyszli uczniowie dowiedzieli się o możliwościach nauki na kierunku spedycja, poznali specyfikę nauki w Studio Radiowym, Wirtualnej Rzeczywistości i pracowni Reklamy w których młodzież ZSR rozwija swoje zainteresowania. Goście mogli również uczestniczyć w zajęciach w pracowni żywienia, gdzie czekały na wszystkich przygotowane przez uczniów z Kaczek przepyszne smakołyki i drobne zakąski. Uatrakcyjnieniem zwiedzania szkoły były ekspozycje sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek: policji oraz straży pożarnej.