2017.05.08

Dziewczyny walczyły o Mistrzostwo Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym

Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła uczennicom szkół podstawowych w powiecie tureckim w walce o Mistrzostwo Powiatu w Czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt.

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku oraz Szkół Podstawowych z Galewa, Koźmina, Przykony, Brudzewa, Słodkowa i Malanowa, rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, biegu na 600 metrów, rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal

Po podliczeniu punktów ze wszystkich dziedzin najlepsze okazały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Przykonie, drugie miejsce zajęły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, a trzecie przypadło uczennicom Szkoły Podstawowej w Słodkowie.

Wyłoniono również najlepsze zawodniczki w poszczególnych dysycplinach: Dominika Zieniewicz (bieg na 60 metrów i rzut piłeczką palantową), Aleksandra Węgielnik (skok w dal) oraz Aleksandra Szelągowska (bieg na 600 metrów). Najwszechstronniejszymi uczestniczkami zawodów zostały: Karolina Zielińska, Anna Rosiak oraz Dominika Zieniewicz.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.