2020.12.17

III Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Jesteśmy Aniołami o jednym skrzydle”

25 listopada 2020 r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku - Jolanta Michalak i Michał Buczyński wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. ,,Jesteśmy Aniołami o jednym skrzydle”, nad którym  patronat objął Starosta Turecki Dariusz Kałużny. Temat konkursu brzmiał ,,Bądź zawsze przy mnie”.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Sintur” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku. Ze względu na trwającą pandemię konkurs został przeprowadzony w formie on-line.

Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno poezji, odkrywanie zainteresowań osób z niepełnosprawnością intelektualną, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji werbalnej, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości oraz wymiana doświadczeń artystycznych.

Nasi uczniowie wybrali wiersze autorstwa lokalnej poetki Eli Galoch, a ich wystąpienia przyniosły im wymarzony sukces. Michał Buczyński za wspaniałą recytację utworu pt. „Letnisko” zajął I miejsce, natomiast Jolanta Michalak recytując wiersz pt. „Zmierzch” zdobyła wyróżnienie. Oboje otrzymali dyplomy i nagrody.

Do konkursu  uczniów przygotowała p. Halina Rabiega.

Gratulujemy!