Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 26.10.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 102 (+3)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Oct. 26, 2020 roku:

• Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 33 (+12)
  • Osoby w izolatorium: 2

2020.10.09
Kolejna inwestycja Powiatu Tureckiego w zdalną edukację

Jednym ze strategicznych filarów w działalności Samorządu Powiatu Tureckiego, obok inwestycji w służbę zdrowia, infrastrukturę drogową, jest inwestowanie w rozwój edukacji i dbanie o zapewnienia najlepszych warunków w celu osiągnięcia najwyższej jakości kształcenia.

Stan pandemii przemodelował schematy nauki w szkołach, stąd Samorząd Powiatu Tureckiego wychodzi naprzeciw potrzebom zmian w organizacji pracy w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez Powiat Turecki, podejmując szereg działań służących zminimalizowaniu skutków koronawirusa. Jednym z takich działań jest zakupienie sprzętu komputerowego do transmisji głosu i wideo umożliwiającego prowadzenie zajęć edukacyjnych na najwyższym poziomie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Z budżetu Powiatu Tureckiego zakupiono 33 szt. zestawów – kamer internetowych z mikrofonem oraz statywem, które trafią do I LO w Turku, ZST w Turku, ZSR w Kaczkach Średnich oraz Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Turku.

Jesteśmy przekonani, że wysokiej klasy nowy sprzęt, z pewnością wpłynie na jakość przekazywanej wiedzy i komfort pracy nauczycieli i uczniów w czasie pandemii.