2020.06.10

Kolejne wsparcie z FDS dla Turku

Wicewojewoda Aneta Niestrawska, która odwiedziła wczoraj gminę Dobra w związku z podpisaniem umowy na dofinansowanie żłobka, wizytowała także nową otwartą ulicę Witosa w Turku na osiedlu Wyzwolenia. Wspólnie ze Starostą Dariuszem Kałużnym, Posłem Ryszardem Bartosikiem oraz Radnym Rady Miejskiej w Turku Dariuszem Jasakiem spotkała  się w miejscu tej ważnej dla mieszkańców Turku i powiatu tureckiego inwestycji.

Łączny koszt budowy to ponad 980 tys. zł z czego ok. 470 tys. zł pochodzi z rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych”.

Jak podkreśla Wicewojewoda - „Fundusz jest impulsem do rozwoju gospodarczego, dzięki inwestycjom budowane są nie tylko kilometry dróg, ale również bezpieczeństwo Polaków. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej jest fundamentalny w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej - wsparcie kolejnych projektów jest dla poszczególnych gmin i powiatów szansą na rozwój”.