Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 7, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 122 (+16)

2020.06.10
Kolejne wsparcie z FDS dla Turku

Wicewojewoda Aneta Niestrawska, która odwiedziła wczoraj gminę Dobra w związku z podpisaniem umowy na dofinansowanie żłobka, wizytowała także nową otwartą ulicę Witosa w Turku na osiedlu Wyzwolenia. Wspólnie ze Starostą Dariuszem Kałużnym, Posłem Ryszardem Bartosikiem oraz Radnym Rady Miejskiej w Turku Dariuszem Jasakiem spotkała  się w miejscu tej ważnej dla mieszkańców Turku i powiatu tureckiego inwestycji.

Łączny koszt budowy to ponad 980 tys. zł z czego ok. 470 tys. zł pochodzi z rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych”.

Jak podkreśla Wicewojewoda - „Fundusz jest impulsem do rozwoju gospodarczego, dzięki inwestycjom budowane są nie tylko kilometry dróg, ale również bezpieczeństwo Polaków. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej jest fundamentalny w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej - wsparcie kolejnych projektów jest dla poszczególnych gmin i powiatów szansą na rozwój”.